Такмичење из биологије

Последњих десетак година ђаци наше школе са својим професоркама као менторкама редовно у великом броју учествују на градском и републичком такмичењу из биологије и освајају прва три места и вредне награде. Ово дугогодишње масовно учешће наше школе на такмичењу разлог је што смо на почетку ове школске године добили признање Биолошког факултета, са вредном збирком универзитетских књига из области биологије. Ове године интересовање је било толико да смо морали да организујемо школско такмичење. Ђака је било за две пуне учионице – чак 59! Њих 39 ишло је на градско такмичење са кога смо се вратили са два прва места, пет других места и два трећа места. На републичко такмичење се пласирало укупно 19 ученика (слике са нашег путешествија у Нови Сад можете видети на сајту и фејсбук профилу школе). Ученик Дакић Жељко освојио је друго место на републичком такмичењу и проширио наш списак успешних такмичара.
А сада, ево и мале ретроспективе, Списак републичких награда из биологије у протеклих 6 година:

РЕПУБЛИЧКЕ НАГРАДЕ ОСВОЈЕНЕ НА ТАКМИЧЕЊИМА ИЗ БИОЛОГИЈЕ У ОРГАНИЗАЦИЈИ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ И СРПСКОГ БИОЛОШКОГ ДРУШТВА

Школска 2009/2010 година: Остојић Корана, прво место, 3.разред; Бабић Ирина, прво место,1. разред; Николић Ивана друго место, 1.разред

Школска 2010/2011 година: Драгић Милорад, прво место, 3.разред; Лазаревић Милица друго место, 3.разред ; Бабић Ирина, друго место, 2.разред; Ружичић Александра, трећеместо, 1.разред.

Школска 2011/2012 година: Цветковић Анђелија, прво место, 2.разред; Ружичић Александра , прво место, 2.разред; Бабић Ирина, друго место, 3.разред; Лазовић Милица, друго место, 4.разред.

Школска 2012/2013 година: Цветковић Анђелија, 1.место, 2.разред; Ружичић Александра, 2.место 3. разред.

Школска 2013/2014 година: Живановић Јована, прво место, 1.разред; Цветковић Анђелија, прво место, 3.разред; Ружичић Александра друго место, 4.разред; Салатић Игор, треће место, 4.разред.

Школска 2014/2015 година: Дакић Жељко, друго место, 3.разред.