Председник Србије, Томислав Николић, одликовао нашу школу Златном медаљом за заслуге!

Председник Србије, Томислав Николић, нашој школи је доделио високо одликовање – Златну медаљу за заслуге, на свечаној церемонији у Председништву Србије, на Сретење, 2017. године. Медаља је додељена „за изузетне заслуге и постигнуте резултате у просветној делатности, поводом 75 година постојања и рада“.

На следећем линку можете да прочитате говор председника Николића, као и да погледате снимак са доделе:

Добијање овог високог одликовања је један од плодова великог рада генерација ученика, професора, директора, ненаставног особља, чланова школског одбора и свих других који су на било који начин помогли раст XIII београдске гимназије. Честитамо свима и захваљујемо се!