Predsednik Srbije, Tomislav Nikolić, odlikovao našu školu Zlatnom medaljom za zasluge!

Predsednik Srbije, Tomislav Nikolić, našoj školi je dodelio visoko odlikovanje – Zlatnu medalju za zasluge, na svečanoj ceremoniji u Predsedništvu Srbije, na Sretenje, 2017. godine. Medalja je dodeljena „za izuzetne zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti, povodom 75 godina postojanja i rada“.

Na sledećem linku možete da pročitate govor predsednika Nikolića, kao i da pogledate snimak sa dodele:

Dobijanje ovog visokog odlikovanja je jedan od plodova velikog rada generacija učenika, profesora, direktora, nenastavnog osoblja, članova školskog odbora i svih drugih koji su na bilo koji način pomogli rast XIII beogradske gimnazije. Čestitamo svima i zahvaljujemo se!