Nezaboravna poseta naših prijatelja iz Grčke!

Danas su nas posetili učenici, profesori i direktorka Prve gimnazije iz Grevene, sa kojom smo potpisali Sporazum o prijateljstvu. Došlo je 57 učenika trećeg razreda, sa 6 profesora. U holu ih je dočekala izložba knjiga o grčkoj istoriji, kulturi, civilizaciji, filozofiji, kao i izložba i pano posvećeni istoriji grčkog ratnog vazduhoplovstva (dobrodošlica profesora Zorana Bašića i sekcije za istoriju vazduhoplovstva). U svečanoj sali, posle razmene poklona, goste je pozdravio hor profesorke Petrice Ignjatović, sa nekoliko grčkih i srpskih pesama. Slušala se i poezija grčkog „nobelovca“ Odiseja Elitisa. Posle ove male priredbe, koja se odvijala u razdraganoj atmosferi, naši đaci poveli su goste u obilazak škole i časova, dok su profesori i direktori u biblioteci razgovarali o budućoj saradnji. Dogovorena je uzvratna poseta, u oktobru naredne godine, u okviru studijskog putovanja “ Srbija i Grčka kroz vekove“, kada će nam se učenici iz Grevene pridružiti na Krfu, da zajedno odamo počast našim herojima!
Prijateljima želimo srećan put, a posebno se zahvaljujemo koleginici Riti, profesorki fizičkog vaspitanja, koja je u Beogradu studirala, a sada svoju ljubav prema Beogradu i Srbiji prenosi i na svoje učenike i kolege!