Na Krfu, Vidu i Zejtinliku obeležili smo 100 godina od završetka Prvog svetskog rata

Delegacija naše škole, koju su činili učenici trećeg razreda, sa razrednim starešinama, svečano je obeležila 100 godina od završetka Prvog svetskog rata i to na najsvetijim mestima ove herojske i tragične epohe. Najpre je povorka učenika i profesora, sa zastavom i vencem, prošla centralnom ulicom Krfa, na putu ka „plavoj grobnici“, ka ostrvu Vidu, uz vidljive izraze poštovanja i blagonaklonosti stranih turista i domaćeg stanovništva. Zatim su na Vidu ispred kosturnice učenici odrecitovali „Plavu grobnicu“ Milutina Bojića i otpevali „Tamo daleko“ dok je venac, laganim, svečanim hodom odnet u kapelu. Na kraju svečanosti Ljubomir Saramandić, kustos „Srpske kuće“ na Krfu i bivši učenik naše škole, uzvikuo je: „Živela Srbija!“
Poštovanje i toplo sećanje upućeno je i našim herojima sa Solunskog fronta, sahranjenim na Zejtinliku, uz nezaboravne reči čika Đorđa, legendarnog čuvara seni naših boraca kojima dugujemo slobodu.