Чварак или броколи?

Како смо већ и најавили, у петак 27. 11. у нашој школи је одржана манифестација посвећена начинима исхране, а увече у свечаној сали и дискусија под радним називом „Фуд Фајт 3: Чварак или броколи“. Током дана су три екипе ђака („заклетих“ вегана, вегетаријанаца и конзумената комбинованеисхране) на својим штандовима едуковале ђаке и професоре наше школе о предностима оваквих начина исхране. Нашао се ту и покоји колачић, пита, салата, вегански хамбургер… Ђаци су делили рецепте, а у радионицама су се решавали анаграми, погађали су се састојци припремљених специјалитета, решавао се квиз „Милионер“ посвећен исхрани. Могло се ту сазнати и који су познати научници, глумци, спортисти или певачи посвећени одређеном начину исхране. Интересовање посетилаца је било велико.
Увече се одржала дискусија, на којој су тимови излагали, а затим нападали или бранили одређени тип исхране. Сваки тим имао је одређено време за споменуте активности. Било је узбудљиво до самог краја! Чланови жирија у саставу два професора, два ђака и гласа публике одлучивали су о победнику. Школа је победничку екипу вегана наградила занимљивим књигама, а сви учесници манифестације су похваљени. Манифестација је осмишљена и реализована под руководством професора биологије Данице Ђурић и мр Татјане Миловановић.

Снимак манифестације погледајте ОВДЕ.