Čvarak ili brokoli?

Kako smo već i najavili, u petak 27. 11. u našoj školi je održana manifestacija posvećena načinima ishrane, a uveče u svečanoj sali i diskusija pod radnim nazivom „Fud Fajt 3: Čvarak ili brokoli“. Tokom dana su tri ekipe đaka („zakletih“ vegana, vegetarijanaca i konzumenata kombinovaneishrane) na svojim štandovima edukovale đake i profesore naše škole o prednostima ovakvih načina ishrane. Našao se tu i pokoji kolačić, pita, salata, veganski hamburger… Đaci su delili recepte, a u radionicama su se rešavali anagrami, pogađali su se sastojci pripremljenih specijaliteta, rešavao se kviz „Milioner“ posvećen ishrani. Moglo se tu saznati i koji su poznati naučnici, glumci, sportisti ili pevači posvećeni određenom načinu ishrane. Interesovanje posetilaca je bilo veliko.
Uveče se održala diskusija, na kojoj su timovi izlagali, a zatim napadali ili branili određeni tip ishrane. Svaki tim imao je određeno vreme za spomenute aktivnosti. Bilo je uzbudljivo do samog kraja! Članovi žirija u sastavu dva profesora, dva đaka i glasa publike odlučivali su o pobedniku. Škola je pobedničku ekipu vegana nagradila zanimljivim knjigama, a svi učesnici manifestacije su pohvaljeni. Manifestacija je osmišljena i realizovana pod rukovodstvom profesora biologije Danice Đurić i mr Tatjane Milovanović.

Snimak manifestacije pogledajte OVDE.