Посета изложби „Кроз свет инсеката“

У септембру месецу ученици другог разреда са својим професоркама посетили су изложбу „Кроз свет инсеката Србије“ у галерији Природњачког музеја на Калемегдану. Стручни водич нас је занимљивом причом провео кроз ентомолошки биодиверзитет наше земље (саткан од преко 30000 врста инсеката). Ученици наше школе били су задивљени богатим ентомолошким збиркама као и уметничким илустрацијама различитих врста инсеката Србије. Научили су много о значају инсеката (схватили да је подела на корисне и штетне инсекте само условна), и почели да ова мала створења гледају на сасвим другачији начин. Оно шта смо понели као основни утисак након посете је очараност лепотом и разноврсношћу  боја, облика и величина овог сићушног света.

Кључне речи: изложба посета природа