„Iunctura occulta“ (Има нека тајна веза), или како је латински језик оживео у нашој школи!

Имали смо ретко задовољство и привилегију да у четвртак, 18. 4, у нашој свечаној сали присуствујемо незаборавној приредби на којој су наши ученици певали познате композиције, али на латинском језику, за којег смо до недавно мислили да је „мртав“! Бајага, Бијело дугме, Индекси, Ђуза, Здравко, севдалинке… Ређала су се сјајна извођења и кореографије, у присуству око 250 ученика, родитеља, професора, гостију иѕ других школа…. Лакоћа извођења била је привидна и резултат је великог рада и дубоког промишљања. Публика је била понесена и сви су са ове приредбе изашли бољи и са више вере у будућност. Професорке латинског језика Љиљана Цветковић и Мирјана Козић, са ученицима, дали су нам јасну поруку какав се грех чини што се у појединим гимназијама непромишљено укида латински језик и то да би направио место за информатику, као да га она већ и превише нема. Има нека тајна веза између латинског и савремености! Победили су, те вечери, култура и учење, а у позадини се одвијало и научно истраживање – сви гости су попуњавали анкету о различитим доживљајима музике, која ће послужити за семинарски рад из психологије .
Укратко, тријумф гимназијског духа!

У овој несвакидашњој приредби изузетности учествовали су: Андријана Божић, Исидора Радојичић, Алекса Вучинић, Ана Миловановић, Ана Пајовић, Ана Урошевић, Анђела Стојановић, Андриана Новаковић, Анисија Крстић, Софија Еплер, Андреј Глишовић, Ива Ранђеловић, Ивона Поповић, Јана Јездимировић, Јелена Савић, Јована Настић, Јована Станковић, Јована Обрадовић, Теодора Јовановић, Кристина Бугарчић, Лара Човић, Марија Новаковић, Марко Бјелица, Марко Ненадовић, Марко Пузовић, Марко Жутић, Миа Симић, Мила Лазовић, Милица Голубовић, Мина Вучуревић, Мина Савић, Миона Милутиновић, Николина Минић, Нина Перишић, Огњен Ранковић, Петар Степановић, Риста Милутиновић, Маја Ристановић, Ружица Игњатов, Ружица Милановић, Ивана Савић, Сташа Сибиновић, Тамара Крстић, Теа Пантелић, Теодора Суботић, Маша Ковачевић и Јана Радовановић.

Честитамо свима!