Šesto učešće u akciji „BeoGradska KulTura – Beo Kul Gradska Tura“!

Profesorke istorije Sanja Ristić i Dušica Biševac su sa učenicima III razreda ,po šesti put, učestvovale u projektu  Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda  „BeoGradska KulTura – Beo Kul Gradska Tura“. Prva prezentacija naših učenika, kojoj je prethodila poseta spomenicima kulture,  bila je u Arhitektonsko tehničkoj školi 19.aprila 2019. Zatim je prezentacija ponovljena 11.maja 2019. tokom  zajedniče šetnje sa stručnim saradnicima Zavoda,  Ksenijom Ćirić i Bojanom Ibrajter Gazivoda, inače našom bivšom učenicom, kao i  učenicima trećeg razreda Četrnaeste, Prve, Trinaeste, Devete beogradske gimnazije i Arhitektosnke tehničke  škole.  Obišli  smo o ukupno 17 spomenika kulture koji se nalaze na prostoru Savske padine. Našoj grupi podršku su dale i profesorka geografije Marija Mitić, kao i studentkinje pedagogije na praksi Isidora Vitorović i Lidija Ćurčić. Naši učenici prezentovali su:

1.Spomenik vojvodi Vuku Popoviću u Beogradu, u parku Topličin venac, učenici III/3 :Ana Đorđević, Miloš Krstić, Mihailo Ilić, Marko Vlasačević

2.Zgrada PRIZAD, Obilićev venac 2, učenici III/5:Ana Marija Štulić, Ilija Kalat, Pavle Dragićević i Filip Lazić učenik III/8 ;

3.Kuća Dimitrija Živadinovića, Gračanička 16, učenici III/4 :Dorotea Redžepi, Maja Grubor, Maša Spasić i

4.Kuća Milana A.Pavlovića, Gračanička 18, učenici III/7 :Ana Stamenković, Sofija Bosnić, Predrag Tošović