На Крфу, Виду и Зејтинлику обележили смо 100 година од завршетка Првог светског рата

Делегација наше школе, коју су чинили ученици трећег разреда, са разредним старешинама, свечано је обележила 100 година од завршетка Првог светског рата и то на најсветијим местима ове херојске и трагичне епохе. Најпре је поворка ученика и професора, са заставом и венцем, прошла централном улицом Крфа, на путу ка „плавој гробници“, ка острву Виду, уз видљиве изразе поштовања и благонаклоности страних туриста и домаћег становништва. Затим су на Виду испред костурнице ученици одрецитовали „Плаву гробницу“ Милутина Бојића и отпевали „Тамо далеко“ док је венац, лаганим, свечаним ходом однет у капелу. На крају свечаности Љубомир Сарамандић, кустос „Српске куће“ на Крфу и бивши ученик наше школе, узвикуо је: „Живела Србија!“
Поштовање и топло сећање упућено је и нашим херојима са Солунског фронта, сахрањеним на Зејтинлику, уз незаборавне речи чика Ђорђа, легендарног чувара сени наших бораца којима дугујемо слободу.