Узвратна посета гимназијалаца из Ле Мана (Француска)

Пошто су наши ученици, чланови франкофоне позоришне трупе, 2014. године, на пропутовању ка Ла Рош сур Јону, где се одржавао велики међународни фестивал франкофоних позоришних трупа, провели неколико незаборавних дана у Ле Ману, као гости тамошњих гимназијалаца, у априлу 2015. домаћини из Ле Мана били су гости наших ученика.

Наши ђаци, са професорком француског Радмилом Ђорђић, били су сјајни домаћини. Млади Французи су видели Музеј Николе Тесле, Конак кнегиње Љубице, споменик Захвалности Француској на Калемегдану, Скупштину града Београда, Римски бунар, „подземни Београд“, окусили најлепше специјалитете наше кухиње, дружили се на Ади и у школи, на часовима, а представу коју су припремили за Београдски фестивал, најпре су извели у нашој свечаној сали, уз громогласан аплауз наших ученика, који је био највећа подршка. Професорка Радмила Ђорђић је своје госте, професоре књижевности, повела на мјузикл “Зона Замфирова“ у Позориште на Теразијама, који је оставио снажан утисак на госте.

Француски професори и њихови ученици били су одушевљени гостопримством.