„Логор – последње одредиште“

У петак, 13. маја, ученице четвртог разреда (IV 2) су наставницима, родитељима и ученицима представиле резултат истраживања на тему „ Логор – последње одредиште“.

Током једанаест месеци, колико су радиле на овој теми, оне су имале прилику да самостално одаберу како ће остварити унапред постављене циљеве и на који начин ће представити резултате истраживања.

Тако су наше ученице, поред стандардне литературе, користиле и филмове, фотографије, писма, посећивале изложбе и музеје. Од посета музејима најјачи утисак је оставила посета Музеју Бањичког логора.

Истраживале су идеологије, логоре и њихово функционисање, а посебну пажњу су посветиле личним причама појединаца. Писма логораша, али и снимљена усмена сведочанства, могла су се чути на предавању.

Посебан акценат матуранткиње су ставиле на радионицу која је требало да покаже присуство дискриминације и данас и колико је важно деловати превентивно како се историја не би поновила!