Две награде за најбољи писмени задатак

Народна библиотека „Стојан Трумић” из Титела на Дан словенске писмености – Дан светих Ћирила и Методија – већ четрнаесту годину проглашава резултате Конкурса за најбољи писмени задатак, а у оквиру Смотре ћириличке писмености. Ове године наша школа је освојила две награде.

Прво место за старији узраст – освојила је Христина Полуга III8 за рад на тему  Што не боли – то  није живот, што не пролази – то није срећа” (Иво Андрић)

Треће место за млађи узраст освојила је Лана Ђурић I3 – рад под насловом „Антигона између закона и обичаја”.

Радови ученица наше гимназије освојили су ове награде у конкуренцији четрдесет и четири школе. Проглашење резултата било је у просторијама тителске библиотеке која носи име сликара Стојана Трумића.

Такође, циљ ове смотре јесте и очување ћириличног писма као темеља наше писмености и културе писменог изражавања. Зато се у оквиру конкурса пружају могућности такмичења и у категоријама: иницијал, монограм, калиграфска креација или брзопис – а све у жељи да лeпота ћириличних заобљених графема нађе своје приврженике и у новим генерацијама.

Награђене радове можете да прочитате у “Ризници“, на нашем сајту.

(Биљана Радосављевић)