На конкурсу у Крагујевцу награда Маријани Пузић!

У знак сећања на страдале, 21.10.1941. године у Крагујевцу и околним селима током II светског рата, Спомен-парк ,,Крагујевачки октобар“ већ четрдесет година за редом организује уметничку манифестацију „Доста су свету једне Шумарице“. У оквиру ове манифестације организује се ликовни и литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа са територије Србије, Црне Горе и Републике Српске. Тема овогодишњег конкурса био је цитат Александра Б. Лаковића „Сви тренутно живи настоје да се за живота остваре најбоље што могу“ . На ликовном и литерарном конкурсу учествовало је 79 основних, 33 средње школе и две ликовне радионице. Пристиглa су 643 рада ученика, од тога 188 литерарних и 455 ликовних. Ове године трећу награду  у конкуренцији средњих школа за литерарни рад  освојила је наша ученица, Маријана Пузић. У Спомен-музеју „21. октобар“ у Крагујевцу,  25.11.2016. године, организована је свечана додела награда на уметничкој манифестацији „Доста су свету једне Шумарице“, којој су присуствовали награђени ученици и професори. Између осталог додели су присуствовали  Маријана и њен професор српског језика и књижевности, Марко Никодијевић.

Маријанин рад можете да прочитате у „ризници“, на нашем сајту.