Начини исхране

У нашој школи ће 27. новембра бити одржан тематски дан „Начини исхране“, који припремају професорке биологије, Даница Ђурић и Татјана Миловановић са својим ђацима, ученицима 3. и 4. разреда. Током тог дана ће у школи бити постављени штандови који ће популаризовати и објашњавати карактеристике веганске, вегетаријанске и мешовите исхране. Сваки штанд биће уједно и радионица/учионица која ће едуковати посетиоце у вези са овим начинима исхране (уз мноштво изненађења која нећемо да откривамо – дођите да видите). Увече ће у свечаној сали биће одржана дискусија „Чварак или броколи“ са три тима која ће сучељавати своја мишљења и „бранити боје“ вегетаријанске, веганске или мешовите исхране. Специјални жири у саставу два професора, три ђака и гласа публике одлучиће победника.