Načini ishrane

U našoj školi će 27. novembra biti održan tematski dan „Načini ishrane“, koji pripremaju profesorke biologije, Danica Đurić i Tatjana Milovanović sa svojim đacima, učenicima 3. i 4. razreda. Tokom tog dana će u školi biti postavljeni štandovi koji će popularizovati i objašnjavati karakteristike veganske, vegetarijanske i mešovite ishrane. Svaki štand biće ujedno i radionica/učionica koja će edukovati posetioce u vezi sa ovim načinima ishrane (uz mnoštvo iznenađenja koja nećemo da otkrivamo – dođite da vidite). Uveče će u svečanoj sali biće održana diskusija „Čvarak ili brokoli“ sa tri tima koja će sučeljavati svoja mišljenja i „braniti boje“ vegetarijanske, veganske ili mešovite ishrane. Specijalni žiri u sastavu dva profesora, tri đaka i glasa publike odlučiće pobednika.