ДНК вече

У четвртак 31.05. у кабинету за биологију одржано је ДНК вече посвећено годишњици открића структуре молекула ДНК. У једносатном дружењу, гости са Биолошог факутета,  ђаци и професори наше школе обновили су своја знања о грађи и функцији овог важног молекула. Вече је почело пројекцијом филма  “У свету ДНК” којег  су заједничким радом и идејама осмислили ђаци II I IVразреда наше школе (одељења II5, II6 II7 II8 II9, IV6, IV8  i IV9) а под руководством професорки биологије Гордане Радосављевић и Татјане Миловановић. Након музичког блока (посвећеног наравно, молекулу ДНК), уследиле су радионице. У њима сте могли да изолујете своју ДНК из ћелија усне дупље, да направите модел секундарне структуре ДНК од бомбона, да дешифрујете генетички код или да сложите хумани кариотип. Сви посетиоци су се сложили да је ово био леп и необичан начин да се савремена сазнања из области молекуларне биологије приближе ђацима.

ДНК ФИЛМ: