DNK veče

U četvrtak 31.05. u kabinetu za biologiju održano je DNK veče posvećeno godišnjici otkrića strukture molekula DNK. U jednosatnom druženju, gosti sa Biološog fakuteta,  đaci i profesori naše škole obnovili su svoja znanja o građi i funkciji ovog važnog molekula. Veče je počelo projekcijom filma  “U svetu DNK” kojeg  su zajedničkim radom i idejama osmislili đaci II I IVrazreda naše škole (odeljenja II5, II6 II7 II8 II9, IV6, IV8  i IV9) a pod rukovodstvom profesorki biologije Gordane Radosavljević i Tatjane Milovanović. Nakon muzičkog bloka (posvećenog naravno, molekulu DNK), usledile su radionice. U njima ste mogli da izolujete svoju DNK iz ćelija usne duplje, da napravite model sekundarne strukture DNK od bombona, da dešifrujete genetički kod ili da složite humani kariotip. Svi posetioci su se složili da je ovo bio lep i neobičan način da se savremena saznanja iz oblasti molekularne biologije približe đacima.

DNK FILM: