Национални дан добровољних давалаца крви

Црвени крст Чукарица је у понедељак 12. маја, поводом Националног дана добровољних даваоца крви, организовао свечаност на којој су подељена признања даваоцима крви и уручене награде најбољим ученицима на конкурсу „Крв живот значи“. Признања даваоцима и књиге деци учесницима конкурса уручили су председник Градске општине Чукарица, Срђан Коларић и секретар Црвеног крста Чукарица, Звездан Брадић.

Добитници признања за прво давање крви:

XIII београдска гимназија ­ Давид Пешић, Милица Вуковић, Мила Нићифоровић, Катарина Бранковић и Ana Youkhana.

Награђени ученици на конкурсу „Крв живот значи“:

Средње школе

МОТИВАЦИОНИ ФИЛМ ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

Прво место Анђела Маврић XIII београдска гимназија

Сутрадан, истим поводом је у згради Скупштине града уприличен пријем на коме је Анђела добила награду на нивоу Београда за свој филм, уједно и њен ментор Небојша Дамјановић и  Анита Стојчевски, организатор акција ДДК у  XIII београдској гимназији (ове године најбројнијих у Србији).