Saradnja gimnazije sa Galerijom ’73

U  okviru nastave Likovne kulture tokom ove školske godine uvedene su redovne posete Galeriji ’73, jednom od najprestižnijih beogradskih izlagačkih prostora.

Učenici 2 / 5,6,7,8 i 9 sa profesorkom likovne kulture Gordanom Ivetić uverili su se ne samo  u funkcionalnost same Galerije nego, i u nivo kvaliteta izložbi, koji govori u prilog volji da  do publike dopre brižljivo zakopavana ozbiljna likovna scena.

Izložba slika Ljubice Cuce Sokić je obrazac rešenosti da se ljubiteljima umetnosti i onima koji to postaju, predstavi gigant svetskih razmera.

Baš u ovako značajnom trenutku učenici naše gimnazije postali su predvodnici jednog novog talasa pokrenutom u epicentru za lepotu i smislenost, koji je razbuđen u njima samima. Njihova radoznalost, zapitanost, polemisanje, rasuđivanje i formiranje fine procene, još jedna je potvrda onima koji ih prate  da ništa što je elitno, iskreno  i umešno ne može ostati neprepoznato i zatrto.