Velika prolećna akcija dobrovoljnog davanja krvi

U organizaciji Instituta za transfuziju krvi, Crvenog krsta Čukarica i XIII beogradske gimnazije, realizovana je akcija DDK u četvrtak 20.03.2014.god. u vremenu od 12:00 do 17:00 časova (zbog velikog interesovanja produžena do 19 časova), u maloj fiskulturnoj sali.
Krv je ponudilo 118 lica, uglavnom humanih i hrabrih maturanata ali se na akciju i odazvala i nekolicina punoletnih učenika trećeg razreda. 99 lica je dalo krv (19 nije bilo u mogućnosti da da krv iz medicinskih razloga).

Od ukupnog broja (99) je:
#55 žena i 44 muškaraca
#prvi put dalo krv 57 lica
# 6 profesora i 2 lica van škole (naši bivši učenici).

Treba istaći da je na ovoj akciji krv dalo 31,5% maturanata tj. skoro svaki treći maturant je postao ponosan vlasnik knjižice davaoca krvi.

Nikakvih primedbi nije bilo na rad ekipe iz Službe za transfuziju krvi, a od njih smo dobili, pored pohvala, znakove pažnje kao što su hemijske olovke, paketići i majice sa logoom Instituta za transfuziju krvi Srbije.

Ukupan broj datih jedinica krvi u XIII bgd gimnaziji u školskoj 2013/2014. godini je 171, te time zadržavamo status jedne od najboljih škola u Beogradu.

Organizator akcije DDK u XIII bgd gimnaziji
i predsednik Komisije za DDK u CK Čukarica