Poseta izložbi „Kroz svet insekata“

U septembru mesecu učenici drugog razreda sa svojim profesorkama posetili su izložbu „Kroz svet insekata Srbije“ u galeriji Prirodnjačkog muzeja na Kalemegdanu. Stručni vodič nas je zanimljivom pričom proveo kroz entomološki biodiverzitet naše zemlje (satkan od preko 30000 vrsta insekata). Učenici naše škole bili su zadivljeni bogatim entomološkim zbirkama kao i umetničkim ilustracijama različitih vrsta insekata Srbije. Naučili su mnogo o značaju insekata (shvatili da je podela na korisne i štetne insekte samo uslovna), i počeli da ova mala stvorenja gledaju na sasvim drugačiji način. Ono šta smo poneli kao osnovni utisak nakon posete je očaranost lepotom i raznovrsnošću  boja, oblika i veličina ovog sićušnog sveta.

Ključne reči: izložba poseta priroda