Naši veslači ubedljivo pobedili u polufinalu trke „Veslaj za svoju školu“, a zatim diskvalifikovani!

Prva polufinalna trka je, posle pobede naše ekipe, poništena, zbog tehničkih problema na čamcu Matematičke gimnazije (zvanično saopštenje). Vođa naše ekipe, profesor Mićo Lončarević, doneo je odluku da naši učenici ne učestvuju u ponovljenoj trci, jer su veslači Matematičke gimnazije skrenuli sa staze na sredini trke, a ne na samom početku i to u trenutku kada je naša ekipa imala dužinu čamca prednosti, 100 metara pre cilja. Zatim je naša ekipa diskvalifikovana. To je prva diskvalifikacija otkada se organizuje ovo takmičenje.
Na fotografiji naši velači prolaze kao prvi kroz cilj.