Uspesi naše frankofone pozorišne trupe!

Imamo puno razloga da se ponosimo frankofonom pozorišnom trupom, koju već dugi niz godina i sa velikim uspehom vodi profesorka Radmila Đorđić, sada uz pomoć profesorke Marije Joksimović.
Najpre su boravili na Siciliji, u Kataniji, na Međunarodnom festivalu srednjoškolskog frankofonog pozorišta, gde su, u netakmičarskom programu, dobili veliki aplauz za izvođenje Molijerove komedije „Uobraženi bolesnik“. Na ovom festivalu učestvovale su i trupe iz Belgije, Kanade, Luksemburga, Francuske, Rumunije, Italije i Španije. Pored igranja predstave učestvovali su i u brojnim radionicama, a posetili su i Etnu, Taorominu, Arćitrezi…
Po povratku u Beograd, trupa je učestvovala na XV beogradskom festivalu, koji je održan od 29.4. do 1. 5, gde su, u konkurenciji 11 trupa (Češka, Turska, Hrvatska, Crna Gora, Francuska, Rumunija, Rusija, Italija, kao i škola iz Srbije – gimnazija iz Šapca, Filološka gimnazija i Francuska gimnazija u Beogradu) dobili nagradu za najbolju predstavu, a Jelena Kosara 1-1, dobila je nagradu za najbolju žensku glavnu ulogu! Time su ostvarili i plasman na Festival festivala naredene godine u Litvaniji!
Od sveg srca čestitamo na velikom uspehu učenicima i profesorkama!