Naši učenici u poseti Moskvi i Volgogradu, povodom obeležavanja 75 godina od Staljingradske bitke

Na poziv Ministarstva kulture Ruske federacija, a preko Slavističkog društva Srbije, naša profesorka ruskog jezika, Katarina Jakovljević, vodila je petoro učenika na putovanje u Rusiju, 25-28. 11. Centralni cilj putovanja je bila poseta Volgogradu, povodom obeležavanja 75 godina od najveće bitke u istoriji – Staljingradske bitke. Učenici su posetili vojno memorijalni kompleks „Mamaev Kurgan“, ruševine iz doba ove velike bitke, Vojničko groblje, „Muzej sećanja“ koji se nalazi u nekadašnjem nemačkom vojnom bunkeru gde je 31.1.1943. zarobljen nemački general fon Paulus i muzej panoramu „Staljingradska bitku“.
U Moskvi su učenici posetili Kremlj, Crveni trg, park Vrapčija brda, Državni univerzitet „Lomonosov“…
U grupi su bili i učenici Filološke, Šeste i Osme gimnazije.
Zahvaljujemo se organizatorima na nezaboravni danima! Kod svih učesnika ostala je želja da ponovo posete Rusiju!