„Iunctura occulta“ (Ima neka tajna veza), ili kako je latinski jezik oživeo u našoj školi!

Imali smo retko zadovoljstvo i privilegiju da u četvrtak, 18. 4, u našoj svečanoj sali prisustvujemo nezaboravnoj priredbi na kojoj su naši učenici pevali poznate kompozicije, ali na latinskom jeziku, za kojeg smo do nedavno mislili da je „mrtav“! Bajaga, Bijelo dugme, Indeksi, Đuza, Zdravko, sevdalinke… Ređala su se sjajna izvođenja i koreografije, u prisustvu oko 250 učenika, roditelja, profesora, gostiju iѕ drugih škola…. Lakoća izvođenja bila je prividna i rezultat je velikog rada i dubokog promišljanja. Publika je bila ponesena i svi su sa ove priredbe izašli bolji i sa više vere u budućnost. Profesorke latinskog jezika Ljiljana Cvetković i Mirjana Kozić, sa učenicima, dali su nam jasnu poruku kakav se greh čini što se u pojedinim gimnazijama nepromišljeno ukida latinski jezik i to da bi napravio mesto za informatiku, kao da ga ona već i previše nema. Ima neka tajna veza između latinskog i savremenosti! Pobedili su, te večeri, kultura i učenje, a u pozadini se odvijalo i naučno istraživanje – svi gosti su popunjavali anketu o različitim doživljajima muzike, koja će poslužiti za seminarski rad iz psihologije .
Ukratko, trijumf gimnazijskog duha!

U ovoj nesvakidašnjoj priredbi izuzetnosti učestvovali su: Andrijana Božić, Isidora Radojičić, Aleksa Vučinić, Ana Milovanović, Ana Pajović, Ana Urošević, Anđela Stojanović, Andriana Novaković, Anisija Krstić, Sofija Epler, Andrej Glišović, Iva Ranđelović, Ivona Popović, Jana Jezdimirović, Jelena Savić, Jovana Nastić, Jovana Stanković, Jovana Obradović, Teodora Jovanović, Kristina Bugarčić, Lara Čović, Marija Novaković, Marko Bjelica, Marko Nenadović, Marko Puzović, Marko Žutić, Mia Simić, Mila Lazović, Milica Golubović, Mina Vučurević, Mina Savić, Miona Milutinović, Nikolina Minić, Nina Perišić, Ognjen Ranković, Petar Stepanović, Rista Milutinović, Maja Ristanović, Ružica Ignjatov, Ružica Milanović, Ivana Savić, Staša Sibinović, Tamara Krstić, Tea Pantelić, Teodora Subotić, Maša Kovačević i Jana Radovanović.

Čestitamo svima!