Незаборавна посета наших пријатеља из Грчке!

Данас су нас посетили ученици, професори и директорка Прве гимназије из Гревене, са којом смо потписали Споразум о пријатељству. Дошло је 57 ученика трећег разреда, са 6 професора. У холу их је дочекала изложба књига о грчкој историји, култури, цивилизацији, филозофији, као и изложба и пано посвећени историји грчког ратног ваздухопловства (добродошлица професора Зорана Башића и секције за историју ваздухопловства). У свечаној сали, после размене поклона, госте је поздравио хор професорке Петрице Игњатовић, са неколико грчких и српских песама. Слушала се и поезија грчког „нобеловца“ Одисеја Елитиса. После ове мале приредбе, која се одвијала у раздраганој атмосфери, наши ђаци повели су госте у обилазак школе и часова, док су професори и директори у библиотеци разговарали о будућој сарадњи. Договорена је узвратна посета, у октобру наредне године, у оквиру студијског путовања “ Србија и Грчка кроз векове“, када ће нам се ученици из Гревене придружити на Крфу, да заједно одамо почаст нашим херојима!
Пријатељима желимо срећан пут, а посебно се захваљујемо колегиници Рити, професорки физичког васпитања, која је у Београду студирала, а сада своју љубав према Београду и Србији преноси и на своје ученике и колеге!