Održano Prvenstvo škole u šahu!

Posle višegodišnje pauze, danas (subota, 24.9, između 10.00 i 15.00 časova) u svečanoj sali, održano je Prvensto škole u šahu, u mešovitoj konkurenciji. Učestvovale su 3 takmičarke  i 21 takmičar. Atmosfera je bila borbena, puna neizvesnosti, sjajnih partija, ali i grešaka (koje su, ipak,  sastavni deo šaha).   Čestitamo posebno pobednicima – Tatjani Vukosavljević (4-8) koja je sakupila 6 bodova iz 7 kola i Stefanu Jankuloskom (3-8),koji je sakupio isto toliko bodova, ali je upravo on apsolutni pobednik, jer je u direktnom meču sa Tatjanom pobedio.

Tabela:

1. Tatjana Vukosavljević i Stefan Jankuloski: 6 bodova
  2. Bogdan Grubić (2-9), Aleksadar Petković (3-8), Aleksa Bogdanović 3-4: 5 bodova
  3. Vasilije Vasić (1-8) 4 ½ bodova
  4. Stefan Mladenović (3-4), Katarina Nikolić (2-9) – drugo mesto u ženskoj konkurenciji, Nikola Glavaški (3-8), Dimitrje Pejčić (1-4), Kosta Stamenović 3-5: 4 boda
  5. Uroš Novaković (3-9), Mirko Srećković (1-7), Vuk Jevtić (2-7), Luka Veselinović (3-3), Jovan Stikić (3-6), Marko Krndija (4-4), Katarina Nikolić(2-8) – treće mesto u ženskoj konkurenciji), Pavle Vasić (1-8): 3 boda

Učestvovali su još i dali ogroman doprinos izuzetnoj atmosferi: Vanja Drljević (1-3), Jakov Svrzić (4-7), Aleksej Latovljević (4-7), Đorđe Macić (1-4) i Mihailo Vuletić (3-4).

Čestitamo  svim učesnicima i zahvaljujemo im se što su odlučili da slobodno subotnje vreme posvete tako lepoj aktivnosti u našoj školi!