Mason pčele, najbolji oprašivači voća, u našem dvorištu!

Rezultat naše saradnje sa „Prijateljima mason pčela“ je naseljavanje ovih korisnih i divnih bića u naše dvorište!

Predsednica Udruženja, Nela Jović, održala nam je predavanje o mason pčelama u biblioteci škole, uz prisustvo  velikog broja učenika.

Potom su ove bezopasne i korisne  pčele naseljene sa zadnje strane škole.

Nekoliko dana kasnije, profesorke biologije Tanja i Marina, sa učenicima, oplemenile su naše dvorište tako što su posadile, u blizini „hotela za pčele“, jagorčevinu i ruzmarin, biljke koje rado posećuju mason pčele!

Inače, ovi insekti su među najboljim oprašivačima voća i sigurni smo da će se to uskoro videti i u susednim baštama!

Hey! I am first heading line feel free to change me

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.