Први пролећни сабор младих песника и песникиња одржан у нашој школи!

Обележили смо јучерашњи Међународни дан поезије фестивалом „Весници“ – први пролећни сабор младих песникиња и песника. Своју поезију читали су ученици Филолошке, IV, VII, IX, XIII и XIV гимназије, Прво место освојио је Павле Јовановић из Филолошке гимназије, друго Ива Гошњак 2-1 из наше школе, а треће Лука Ћирић из Филолошке гимназије.
 Честитамо победницима и свим учесницима, као и њиховим професорима. Било је то незаборавно вече, пуно лепоте!.
Посебну захвалност исказујемо нашим гостима, песникињи Дани Ћирић, која је била председница жирија, као и нашем некадашњем ученику и песнику Драгану Спасићу. Водитељ програма био је Страхиња Новаковић 3-3.
Победници и учесници су били награђени књигама поезије по избору књижаре „Беополис“ и издавачке куће „Трећи трг“.