Prvi prolećni sabor mladih pesnika i pesnikinja održan u našoj školi!

Obeležili smo jučerašnji Međunarodni dan poezije festivalom „Vesnici“ – prvi prolećni sabor mladih pesnikinja i pesnika. Svoju poeziju čitali su učenici Filološke, IV, VII, IX, XIII i XIV gimnazije, Prvo mesto osvojio je Pavle Jovanović iz Filološke gimnazije, drugo Iva Gošnjak 2-1 iz naše škole, a treće Luka Ćirić iz Filološke gimnazije.
 Čestitamo pobednicima i svim učesnicima, kao i njihovim profesorima. Bilo je to nezaboravno veče, puno lepote!.
Posebnu zahvalnost iskazujemo našim gostima, pesnikinji Dani Ćirić, koja je bila predsednica žirija, kao i našem nekadašnjem učeniku i pesniku Draganu Spasiću. Voditelj programa bio je Strahinja Novaković 3-3.
Pobednici i učesnici su bili nagrađeni knjigama poezije po izboru knjižare „Beopolis“ i izdavačke kuće „Treći trg“.