Upozorenje za roditelje maturanata i za maturante

Poštovani roditelji maturanata,

Vaša deca se prijavljuju za proslavu završetka školovanja u noćnom klubu „HO“ u Sarajevskoj, po ceni od 3500 dinara, uz neograničenu upotrebu alkoholnih pića. Datum je subota, 25.5. U isto vreme, u tom klubu, biće i maturanti Četvrte gimnazije i Gimnazije „Patrijarh Pavle“. U organizaciji ovog događaja ni na koji način nije učestvovala naša škola, niti je u organizaciji učeničkog parlamenta. Smatramo da će ovo biti događaj visokog rizika, koji svojom ponudom vređa dostojanstvo vaše dece i naših učenika. Promoteri ovog događaja nalaze se i među učenicima i verovatno za to dobijaju i određene privilegije.

Naravno, postoji veoma mnogo skrivenih opasnosti u ovakvom provođenju večeri.

Smatramo da bi trebalo da porazgovarate sa svojom decom i da im preporučite da u ovome ne učestvuju.

Apelujemo i na maturante da pokažu svoju zrelost tako što će odbiti ovu ponudu razuzdane zabave.

Uprava XIII beogradske gimnazije