„Између магије и хемије“

У хемијском кабинету школе, професорка хемије Анита Стојчевски и ученици, чланови хемијске секције, приредили су чаробно вече између магије и хемије, за наше госте из Немачке и остале ђаке. Они су нас повели изнад дуге, активирали вулкан, призвали скакавце и црну мамбу, доказали да је пламен зелен, а не жут, показали нам како изгледа паста којом слонови перу зубе, претварали воду у вино…То су били само неки од експеримената у које су они уложили велики труд и рад, да би нам их приказали и улепшали вече. Због великог интересовања ђака, тражило се место више. Публика је била одушевљена и сваки експеримент пропратила дугачким аплаузом. Такође, неколико дана раније, у холу школе, показали су још неке експерименте (дух из боце,златна киша…), у којима су могли да учествују и други ђаци и сами се окушају у извођењу неког од њих.

Текст Маријане Пузић II-6 за школске новине

СНИМАК МАГИЈЕ И ХЕМИЈЕ ПОГЛЕДАЈТЕ НА ЛИНКУ