Одржано Првенство школе у шаху!

После вишегодишње паузе, данас (субота, 24.9, између 10.00 и 15.00 часова) у свечаној сали, одржано је Првенсто школе у шаху, у мешовитој конкуренцији. Учествовале су 3 такмичарке  и 21 такмичар. Атмосфера је била борбена, пуна неизвесности, сјајних партија, али и грешака (које су, ипак,  саставни део шаха).   Честитамо посебно победницима – Татјани Вукосављевић (4-8) која је сакупила 6 бодова из 7 кола и Стефану Јанкулоском (3-8),који је сакупио исто толико бодова, али је управо он апсолутни победник, јер је у директном мечу са Татјаном победио.

Табела:

1. Татјана Вукосављевић и Стефан Јанкулоски: 6 бодова
  2. Богдан Грубић (2-9), Алексадар Петковић (3-8), Алекса Богдановић 3-4: 5 бодова
  3. Василије Васић (1-8) 4 ½ бодова
  4. Стефан Младеновић (3-4), Катарина Николић (2-9) – друго место у женској конкуренцији, Никола Главашки (3-8), Димитрје Пејчић (1-4), Коста Стаменовић 3-5: 4 бода
  5. Урош Новаковић (3-9), Мирко Срећковић (1-7), Вук Јевтић (2-7), Лука Веселиновић (3-3), Јован Стикић (3-6), Марко Крндија (4-4), Катарина Николић(2-8) – треће место у женској конкуренцији), Павле Васић (1-8): 3 бода

Учествовали су још и дали огроман допринос изузетној атмосфери: Вања Дрљевић (1-3), Јаков Сврзић (4-7), Алексеј Латовљевић (4-7), Ђорђе Мацић (1-4) и Михаило Вулетић (3-4).

Честитамо  свим учесницима и захваљујемо им се што су одлучили да слободно суботње време посвете тако лепој активности у нашој школи!