Масон пчеле, најбољи опрашивачи воћа, у нашем дворишту!

Резултат наше сарадње са „Пријатељима масон пчела“ је насељавање ових корисних и дивних бића у наше двориште!

Председница Удружења, Нела Јовић, одржала нам је предавање о масон пчелама у библиотеци школе, уз присуство  великог броја ученика.

Потом су ове безопасне и корисне  пчеле насељене са задње стране школе.

Неколико дана касније, професорке биологије Тања и Марина, са ученицима, оплемениле су наше двориште тако што су посадиле, у близини „хотела за пчеле“, јагорчевину и рузмарин, биљке које радо посећују масон пчеле!

Иначе, ови инсекти су међу најбољим опрашивачима воћа и сигурни смо да ће се то ускоро видети и у суседним баштама!

Hey! I am first heading line feel free to change me

I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.