Наши веслачи убедљиво победили у полуфиналу трке „Веслај за своју школу“, а затим дисквалификовани!

Прва полуфинална трка је, после победе наше екипе, поништена, због техничких проблема на чамцу Математичке гимназије (званично саопштење). Вођа наше екипе, професор Мићо Лончаревић, донео је одлуку да наши ученици не учествују у поновљеној трци, јер су веслачи Математичке гимназије скренули са стазе на средини трке, а не на самом почетку и то у тренутку када је наша екипа имала дужину чамца предности, 100 метара пре циља. Затим је наша екипа дисквалификована. То је прва дисквалификација откада се организује ово такмичење.
На фотографији наши велачи пролазе као први кроз циљ.