Наши ученици у посети Москви и Волгограду, поводом обележавања 75 година од Стаљинградске битке

На позив Министарства културе Руске федерација, а преко Славистичког друштва Србије, наша професорка руског језика, Катарина Јаковљевић, водила је петоро ученика на путовање у Русију, 25-28. 11. Централни циљ путовања је била посета Волгограду, поводом обележавања 75 година од највеће битке у историји – Стаљинградске битке. Ученици су посетили војно меморијални комплекс „Мамаев Курган“, рушевине из доба ове велике битке, Војничко гробље, „Музеј сећања“ који се налази у некадашњем немачком војном бункеру где је 31.1.1943. заробљен немачки генерал фон Паулус и музеј панораму „Стаљинградска битку“.
У Москви су ученици посетили Кремљ, Црвени трг, парк Врапчија брда, Државни универзитет „Ломоносов“…
У групи су били и ученици Филолошке, Шесте и Осме гимназије.
Захваљујемо се организаторима на незаборавни данима! Код свих учесника остала је жеља да поново посете Русију!