Шесто учешће у акцији „БеоГрадска КулТура – Бео Кул Градска Тура“!

Професорке историје Сања Ристић и Душица Бишевац су са ученицима III разреда ,по шести пут, учествовале у пројекту  Завода за заштиту споменика културе града Београда  „БеоГрадска КулТура – Бео Кул Градска Тура“. Прва презентација наших ученика, којој је претходила посета споменицима културе,  била је у Архитектонско техничкој школи 19.априла 2019. Затим је презентација поновљена 11.маја 2019. током  заједниче шетње са стручним сарадницима Завода,  Kсенијом Ћирић и Бојаном Ибрајтер Газивода, иначе нашом бившом ученицом, као и  ученицима трећег разреда Четрнаесте, Прве, Тринаесте, Девете београдске гимназије и Архитектоснке техничке  школе.  Обишли  смо о укупно 17 споменика културе који се налазе на простору Савске падине. Нашој групи подршку су дале и професорка географије Марија Митић, као и студенткиње педагогије на пракси Исидора Виторовић и Лидија Ћурчић. Наши ученици презентовали су:

1.Споменик војводи Вуку Поповићу у Београду, у парку Топличин венац, ученици III/3 :Ана Ђорђевић, Милош Крстић, Михаило Илић, Марко Власачевић

2.Зграда ПРИЗАД, Обилићев венац 2, ученици III/5:Ана Марија Штулић, Илија Калат, Павле Драгићевић и Филип Лазић ученик III/8 ;

3.Кућа Димитрија Живадиновића, Грачаничка 16, ученици III/4 :Доротеa Реџепи, Маја Грубор, Маша Спасић и

4.Кућа Милана А.Павловића, Грачаничка 18, ученици III/7 :Ана Стаменковић, Софија Боснић, Предраг Тошовић